احداث مجتمع تفريحي-گردشگري در شهرکرد نيازمند اهتمام ويژه مسئولان است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/08/30
شهردار شهرکرد گفت: مي‌طلبد در راستاي احداث يک مجتمع تفريحي-گردشگري مسئولان استان و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌ها اهتمام ويژه داشته و تسهيلاتي را به اين امر اختصاص دهند.

مهندس بهادر عبدالغني در برنامه راديويي در گفت وگو با دکتر جمالي‌نژاد، معاون وزير و رئيس سازمان شهرداري‌هاي و دهياري‌هاي کشور با اشاره به اقدامات شهرداري از ابتداي امسال اظهارداشت: شهرکرد از مراکز استان‌هايي است که از لحاظ وسعت، جمعيت و اعتبار از شرايط مناسبي در کشور برخوردار نمي‌باشد و اين موضوع عزم مسئولان را مي‌طلبد، چرا که ايجاد زيرساخت‌ها و توسعه همه‌جانبه شهر نيازمند اهتمام ويژه مي‌باشد.

وي با بيان اينکه طرح‌ جامع ترافيک در شهرکرد در حال تدوين مي‌باشد، افزود: طرح جامع براي توسعه آتي شهر مي‌باشد که استانداري و فرمانداري، اداره‌کل راه و شهرسازي و ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي براي توسعه شهر بايد کمک کنند تا به سمت شهر برنامه‌محور حرکت کنيم.

شهردار شهرکرد بيان کرد: طرح ۵ ساله شهرداري و چشم‌اندازه ۲۰ساله شهرکرد در حال تدوين مي‌باشد که مشاور طرح در اين خصوص اقدامات خوبي انجام داده است و با توجه به جاذبه‌ها و پتانسيل‌هايي که شهر دارد اين طرح مي‌تواند کمک خوبي در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري انجام دهد و در اين خصوص با تمام دستگاه‌ها هماهنگ هستيم.

عبدالغني با اشاره به دغدغه‌هاي شهرداري شهرکرد ادامه داد: کمبود اعتبارات متناسب با سرانه‌ها يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مجموعه مديريت شهري است چراکه شهرکرد حدود يک ششم درآمد استان همجوار را دارد.

وي با بيان اينکه شهرک بازيافت که از اهميت بالايي براي شهر برخوردار است در حال حاضر در شهرکرد وجود ندارد، گفت: از معدود مراکز استان‌هايي هستيم که در خصوص جداسازي و بازيافت زباله توفيقي حاصل نشده است هرچند برنامه‌ريزي‌هايي انجام شده اما مي‌طلبد دستور دکتر جمالي‌نژاد در جهت اختصاص اعتبارات و تسهيلات انجام تا از پتانسيل سازمان استفاده شود.

وي ضمن تقدير از نگاه ويژه دکتر جمالي‌نژاد به شهر شهرکرد افزود: به‌واسطه دستور ايشان در بحث حمل و نقل عمومي ۵۰ ميليارد تومان اوراق صکوک جهت خريد ۲۰ دستگاه اتوبوس به شهرکرد اختصاص داده شد.

شهردار شهرکرد با بيان اينکه يک مجموعه تفريحي-گردشگري در سطح ملي براي شهرکرد نياز است که متاسفانه در شهرکرد موجود نمي‌باشد، تصريح کرد: با توجه به اينکه شهرکرد جاذبه و پتانسيل خوبي در حوزه گردشگري دارد اميدوار هستيم که يک مجموعه تفريحي-گردشگري در سطح ملي با کمک اعتبارات و تسهيلات در برنامه زمانبندي ۵ ساله پيش‌بيني شود.

عبدالغني در پايان درخصوص صدور مجوز براي تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي، صدور مجوز سازمان امور استخدامي براي جذب نيرو، تحقق مطالبات سازمان شهرداري از راه و شهرسازي و تخفيفات در مسکن ملي و بافت فرسوده مطالبه و از معاون وزير و رئيس سازمان درخواست کرد تا اين موارد در دستور کار قرار گيرد.

اختصاص ۸ هزار ميليارد تومان اوراق مشارکت در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومي و بافت فرسوده

مهدي جمالي‌نژاد در ادامه گفت وگو بيان کرد: براي اينکه شهرداري‌ها توانمند شوند و بتوانند شاخص‌هاي شهر را ارتقاء دهند در حوزه‌هاي مختلف مساعدت‌ها و حمايت‌هاي متفاوت انجام شده است.
وي افزود: طي سال گذشته و امسال زيرساخت‌هاي حمل و نقل عمومي درون‌شهري مورد توجه قرار گرفته و در قالب اوراق مشارکت تسهيلاتي پرداخت شد که مي‌تواند بسيار موثر باشد.

جمالي‌نژاد گفت: سال گذشته در بحث حمل و نقل ريلي و عمومي به خصوص ناوگان اتوبوسراني کشور و همچنين بازسازي بافت‌هاي فرسوده ۸ هزار ميليارد تومان اوراق مشارکت به ويژه در شهرهاي بزرگ کمک شد.

رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور ادامه داد: امسال در تلاش هستيم که بتوانيم به شهرهاي مراکز استان‌ها هم اين اوراق را تخصيص دهيم که براي شهر شهرکرد با توجه به ظرفيت‌هاي بسياري که دارد حدود ۵۰ ميليارد تومان اوراق پيش‌بيني شده است تا اين ناوگان را جوان و سرزنده کنيم.

وي بيان کرد: استان چهارمحال و بختياري و شهر شهرکرد ظرفيت‌هاي گردشگري و ميراث فرهنگي و معنوي بسيار خوبي دارد که يک سبد خوبي را براي گردشگري ايجاد کرده است و اين مهم مي‌تواند يکي از محورهاي اصلي توسعه در اين استان باشد.

جمالي‌نژاد خاطرنشان کرد: در بحث توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري، سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌ها تسهيلات خوبي را مي‌تواند پرداخت کند که اين تسهيلات در قالب مشخص به شهرهاي کوچک، ميانه و بزرگ پرداخت مي‌شود، بنابراين آمادگي داريم پروژه‌هايي که درآمدزا، کم‌هزينه و زودبازده باشند، بتواند با اين تسهيلات يک ظرفيتي را براي گردشگري ايجاد کند و رويکرد آن به‌گونه‌اي باشد که همه مردم استان از آن استفاده کنند. وي گفت: مباحث مطرح شده در خصوص مجوازت و تبديل وضعيت نيروها يکي از دغدغه‌هاي وزارت بوده و نامه‌اي تنظيم وخدمت آقاي جهانگيري، معاون اول رئيس جمهور در هفته گذشته ارسال و نويد مي‌دهيم که به‌زودي خبرهاي خوشي را دراين خصوص بدهيم چراکه همه عزمشان را جزم کرده‌اند که اقدامات موثري را در اين عرصه انجام دهند و اميدواريم اين امر در کوتاه مدت به نتيجه برسد.

کد خبر: 72812 نمایش: 2460

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.