تعيين تکليف بلوار گهرباران ناحيه غرب در دستور کار شهرداري و شوراي شهر

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/30
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه از عمر بلوار گهرباران چالش‌تر حدود ۹ سال مي‌گذرد، گفت: در راستاي رفع مشکل ساکنان اين بلوار اقدامات لازم انجام مي‌شود.

فرهاد رئيسي در دويست و هشتاد و هشتمين جلسه علني شورا ضمن انتقاد از عدم نظارت شرکت نفت منطقه اصفهان بر نحوه ساخت و ساز در مسير لوله نفت بلوار گهرباران ناحيه غرب اظهارداشت: وجود لوله نفت در بلوار گهرباران چالش‌تر سبب شد تا خدمات‌رساني به خيابان زاگرس و سينا هم متوقف شود و بخشي از اين بلوار که بدون آسفالت است هم‌اکنون نارضايتي مردم را به دنبال دارد‌.

وي با بيان اينکه ۹ سال از احداث بلوار گهرباران مي‌گذرد، افزود: با بررسي دقيق و کارشناسي بايد اين بلوار تعيين تکليف و شرکت نفت استان اصفهان جهت ايجاد رفيوژ بر روي خطوط لوله نفت اقدامات لازم را انجام دهد در همين راستا تا پايان هفته طرح ساماندهي بلوار گهرباران براساس مصوبات جلسه با شرکت نفت اصفهان در سال ۹۴ از سوي شهرداري اعلام و جلسه‌اي مشترک با اين شرکت بايد برگزار شود.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به خدمات مطلوب شهرداري به ناحيه غرب بيان کرد: سال گذشته تنها ۵۴۰ ميليون تومان عوارض توسط مردم اين ناحيه پرداخت شد در حالي که حدود ۲ ميليارد تومان فقط آسفالت انجام شد.

وي با اشاره به موج سوم کرونا در استان گفت: به مدت ۲ هفته رسيدگي به مشکلات مردم به صورت کاملا غيرحضوري و تلفني انجام تا با همکاري سازمان فاوا برنامه‌اي جهت مراجعه غيرحضوري طراحي و اجرا گردد.

رئيسي با بيان اينکه راه و شهرسازي در حوزه بازآفريني به کمک مجموعه مديريت شهري آمده است، تصريح کرد: سازمان عمران و بازآفريني شهري بايد نسبت به نظارت بيشتر بر پروژه‌هاي سطح شهر تلاش و پروژه‌هاي بيشتري را به راه و شهرسازي معرفي کند.

طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با اشاره به مشکلات مردم در ناحيه غرب بيان کرد: ما نماينده مردم در شوراي شهر هستيم و پيگيري مطالبات مردمي بخشي از وظايف ما است بنابراين براي رفع مشکلات در اين ناحيه تلاش مي‌کنيم اما در حال حاضر اولويت بلوار گهرباران است چرا که هر لحظه امکان ايجاد خطر براي ساکنين اين بلوار وجود دارد.

شريفي با اشاره به انجام کامل رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي گفت: مردم اگر به صورت تلفني مشکلات را پيگيري کنند مي‌تواند کمک بزرگي به کادر درمان و جلوگيري از شيوع ويروس کرونا باشد در غير اين‌صورت بايد جهت مراجعه حضوري فاصله دو متر حتما رعايت شود.

وي با اشاره به برگزاري کميته نامگذاري معابر به نام شهداء افزود: با موافقت اعضاي شورا کوچه ۸۵ خيابان سعدي به نام شهيد جعفر کوهي‌فايق و کوچه پنجم ولي‌عصر به نام شهيدان رئيسي که زادگاه آن‌ها مي‌باشد نامگذاري شد و با پيشنهاد نامگذاري جاده آرامستان بهشت رحمت شهرکرد به سمت شهر سامان به نام شهيدان رييسي نيز موافقت به عمل آمد.

نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به اجراي پروژه‌هاي عمراني خاطرنشان کرد: قبل از اجراي پروژه‌ها بايد طرح و برنامه‌ آن مشخص تا شاهد اجراي يک پروژه مطلوب در سطح شهر باشيم.

عليرضا توکلي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه در ساخت و سازها بايد به حريم‌ها توجه شود، بيان کرد: در بلوار گهرباران يکسري مشکلات وجود دارد که نمي‌توان از آن‌ها غافل شد و شرکت نفت اصفهان بايد امروز از لحاظ مالي پاسخگوي مشکلات مردم باشد و اين موضوع را ساماندهي کند.

توکلي ادامه داد: امروز مردم پاسخ اين مشکل را از شوراي شهر مي‌خواهند و ما نمي‌توانيم پاسخ دهيم چرا که حدود دو دهه گذشته چالش‌تر به عنوان روستا بوده و شهرداري حضور نداشته است بنابراين بايد پاسخي براي مردم وجود داشته باشد.

وي گفت: اگر متولي طرح تفصيلي شهرداري باشد شايد بتوان بخشي از مشکلات حريم‌ها را رفع کرد .

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: چالش‌تر با ۱۲ هزار نفر جمعيت با توجه به خط لوله نفت در بلوار گهرباران با يک بمب پنهان مواجه است و با توجه به اينکه ۴۶ سال از عمر اين خط‌ لوله مي‌گذرد اگر امروز تصميمي براي مردم ساکن در اين بلوار گرفته نشود ممکن است خطراتي را به دنبال داشته باشد.

وي گفت: در سال ۹۴ درهمين راستا جلسه‌اي در دفتر معاون هماهنگي امور عمراني استانداري تشکيل که مقرر شد شرکت نفت استان اصفهان نسبت به جابجايي لوله نفت اقدام و مسير خط لوله و مشکلات شناسايي و رفع شود که تاکنون هيچ اقدامي صورت نگرفته است.

حيدري با اشاره به روش‌هاي غيرحضوري جهت رفع مشکلات مردمي بيان کرد: روزهاي پاسخگويي و شماره همراه اعضاي شورا اطلاع‌رساني تا مردم بدانند در چه روزهايي با چه فردي مي‌توانند تماس حاصل نمايند.

امامقلي بلالي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه گفت: حدود ۹۰ درصد خطوط لوله نفت و گاز به استان‌هاي اطراف از استان ما مي‌گذرد و همچنين استان ما يکي از سردسير‌ترين استان‌ها باشد اما تاکنون در بحث قبوض گاز هيچ‌گونه تخفيفي به آن‌ها داده نشده است.

وي با بيان اينکه امروز در بلوار گهرباران امنيت مردم بسيار مهم است، افزود: اصالت و نجابت مردم تاکنون اجازه نداده است که نسبت به اين موضوع اعتراضي کنند اما نمي‌توان از اين موضوع سوءاستفاده و نسبت به آن کم‌توجهي صورت گيرد.

حميد فتح‌اللهي عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: نظارت سازمان عمران و بازآفريني شهري بر پروژه‌ها بايد تشديد و نسبت به رفع مشکلات مردم ناحيه غرب به ويژه بلوار گهرباران توجه ويژه وجود داشته باشد.

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه امنيت مردم بلوار گهرباران در اولويت قرار دارد، بيان کرد: مکاتبات لازم در راستاي رفع اين مشکل با شرکت نفت استان اصفهان انجام خواهد شد و تا حصول نتيجه موضوع را پيگيري مي‌کنيم.

وي گفت: شرکت نفت توجه زيادي به اين موضوع نداشته است بنابراين در بازنگري طرح تفصيلي بايد تمام حق و حقوق مردم در نظر گرفته شود.

شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: در راستاي رفع اين مشکل هماهنگي و جلسات با استاندار محترم و معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي ايشان برگزار مي‌شود.

کد خبر: 62696 نمایش: 714

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.