لزوم تشکيل مجمع خيرين شهرساز در شهرداري شهرکرد/ خشکيدگي درختان خيابان کاشاني معضلي براي شهر

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/23
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: بايد از خيران در عرصه‌هاي مختلف دعوت تا به کمک شهرداري و شهرسازي بيايند و مجمع خيرين شهرساز فعال شود.

فرهاد رئيسي، در شوراي معاونين و مديران شهرداري شهرکرد با بيان اينکه نورپردازي، درختکاري و چمن‌کاري در شهر بسيار مهم است، اظهارداشت: مديريت پارک‌ها بايد مشخص و نسبت به نظافت پارک‌ها اقدمات اساسي صورت پذيرد چراکه شهروندان نسبت به فضاي سبز حساس هستند.

وي گفت: پارک کمربندي 15 خرداد اگر نيازمند اعتبار است بايد در بودجه سال آينده مبلغي براي اين پارک پيش‌بيني شود، همچنين در خيابان ورزش و کاشاني مشکلاتي وجود دارد و درختان خيابان کاشاني به دليل آبياري نامناسب در حال خشک شدن هستند.

رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با بيان اينکه پيمانکاران ضعيف بايد از کار برکنار شوند، تصريح کرد: برخي پيمانکاران بدون داشتن تخصص در مناقصات شرکت مي‌کنند و کار را عهده‌دار مي‌شوند، در حالي که در ارزيابي‌ها بايد تخصص پيمانکاران مورد توجه قرار گيرد چراکه برخي پيمانکاران تنها به دنبال منافع شخصي هستند.

رئيسي با اشاره به در پيش رو بودن اربعين حسيني و هفته دفاع مقدس ادامه داد: سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي فضاسازي شهر را به گونه‌اي انجام دهد که حال و هواي دفاع مقدس به خود بگيرد، همچنين همکاري لازم با هيئت‌هاي مذهبي و هماهنگي با سازمان تبليغات اسلامي جهت برپايي موکب در اربعين حسيني بايد انجام شود.

وي با اشاره به ضرورت تشکيل مجمع خيرين شهرساز گفت: بايد يک هيأت امناء تشکيل و از خيران عرصه‌هاي مختلف دعوت شود تا به کمک شهرداري و شهرسازي بياييند و مجمع خيرين شهرساز فعال شود.

مصطفي حيدري عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه تلاش‌ها در مجموعه مديريت شهري زياد است اما نظارت بر سيستم بايد افزايش يابد، بيان کرد: وضعيت کشور از لحاظ اقتصادي آنگونه که بايد نيست اما با توجه به کمبود اعتبارات بايد براي رفع مشکلات مديريت داشته باشيم.

وي افزود: امروز دست شهرداري در جيب مردم است و اگر خدمات به خوبي و به موقع به مردم ا ارائه شود در بحث پرداختي‌ها مشکلي ندارند و به راحتي عوارضات خود را پرداخت مي‌کنند.

حيدري ضمن گلايه از زمان‌بر بودن صدور پروانه ساختماني بيان کرد: بايد تدبيري انديشيده شود که زمان صدور پروانه کاهش يابد و کارهاي شهروندان سريع‌ انجام شود.

امامقلي بلالي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه قيمت‌گذاري املاک در برخي مواقع به صورت دقيق انجام نمي‌شود، گفت: اطلاعات محرمانه شهرداري بايد نزد کارمندان محفوظ بماند چراکه ارائه اطلاعات در برخي مواقع به ضرر شهرداري است.

وي خاطرنشان کرد: املاک شهرداري بايد مشخص و شناسنامه‌دار شود تا راه و شهرسازي در خصوص تغيير کاربري آن اقدامي انجام ندهد.

بلالي افزود: کارشناساني که توسط واحد حقوقي و املاک به کار گرفته مي‌شوند بايد هزينه‌هاي آن‌ها روشن و تعيين تکليف شود.

مهندس بهادر عبدالغني شهردار شهردار در ادامه جلسه بيان کرد: تمام سازمان‌ها تا پايان مهرماه سال جاري بايد برنامه‌هاي خود براي بودجه سال آينده را ارائه نمايند چراکه بودجه براساس نيازمندي‌هاي اعلام شده بسته مي‌شود اما برنامه‌هايي که ارائه مي‌شود بايد قابليت اجرا داشته باشند.

وي افزود: همچنين تا 2 هفته آينده همه سازمان‌ها متناسب با نيازهايشان عرصه‌ها را مشخص که در اين راستا مي‌توانند از ظرفيت کارشناسان استفاده کنند.

شهردار شهرکرد با اشاره به احداث پارک در برخي محلات شهرکرد بيان کرد: 2 پارک در ناحيه غرب و منظريه بايد در طرح جامع پيش‌بيني شود.

عبدالغني با اشاره به کمبود آب در فضاي سبز گفت: در راستاي آبياري فضاي سبز استفاده از پساب و کف‌شکن در دستور کار شهرداري قرار دارد.
 

کد خبر: 62683 نمایش: 785

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.