​سامانه "شهروندسپاري" در شهرداري شهرکرد راه‌اندازي مي‌شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/06/23 09:53:47
سرپرست سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري شهرکرد گفت: در راستاي پاسخگويي غيرحضوري به استعلامات شهرسازي سامانه شهروندسپاري در شهرداري شهرکرد اجرا مي‌شود.

عباس بيگي در جلسه برنامه‌ريزي شهروندسپاري اظهارداشت: هدف از راه‌اندازي اين سامانه ارائه خدمات غيرحضوري و آنلاين و ارائه خدمات باکيفيت حداکثري، ايجاد تسهيل و تسريع و شفاف‌سازي در کار و رضايت هرچه بيشتر شهروندان در سيستم شهرسازي است.
وي با بيان اينکه ۶۰ درصد درخواست‌هاي شهرسازي متعلق به استعلامات از دفترخانه‌ها و بانک و نقل و انتقال است، افزود: با عملياتي شدن فاز اول اين سامانه بخشي از اين درخواست‌ها به صورت غيرحضوري و از طريق اين سامانه انجام مي‌شود.
بيگي با بيان اينکه بخشي از سرويس‌هاي  سامانه شهروندسپاري خدماتي است که نياز به احراز هويت ندارد ولي درخدماتي نظير پاسخ استعلام و نقل و انتقال نياز به ثبت‌نام شهروندان و احراز هويت دارد افزود: اين خدمات به صورت ۷×۲۴ قابل ارائه به شهروندان محترم مي‌باشد که مي‌تواند در سرعت بخشيدن به کار بسيار موثر باشد.
سرپرست سازمان فاوا شهرداري شهرکرد بيان کرد: با راه‌اندازي سامانه شهروندسپاري قريب به 40 درصد درخواست‌هاي شهرسازي که مربوط به استعلام دفترخانه، بانک‌ها و ادارات مي‌باشد از طريق اين سامانه انجام و زمان پاسخگويي به استعلامات به 48 ساعت مي‌رسد.
بيگي ادامه داد: در فازهاي بعدي با توسعه زيرساخت‌هاي سخت‌افزاري، نرم‌افزاري و نقشه‌هاي موجود، صدور گواهي‌هاي پروانه، پايان‌کار، عدم خلاف و ساير گواهي‌ها پيش‌بيني شده است.
وي با اشاره به اهميت پرداخت آنلاين عوارض صنفي گفت: در راستاي ارائه خدمات غيرحضوري جهت پرداخت آنلاين عوارض صنفي نيز پيگيري‌هاي لازم انجام و اين امر در دستور کار قرار دارد.

بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: در اين سامانه بايد بازديد توسط کارشناس طراحي شود و در صورت نياز به بازديد، اقدامات لازم انجام و سپس تاييد نهايي صورت پذيرد.
 وي افزود: قبلاً شهروندان بايد براي استعلام از بانک‌ها، دفاتر اسناد رسمي و هر ارگان ديگري با مراجعه حضوري نسبت به ثبت درخواست و ارائه مدارک و پرداخت هزينه‌هاي مربوطه اقدام و پس از رفت و برگشت‌هاي متعدد پاسخ خود را دريافت مي‌کردند اما امروز با راه‌اندازي سامانه شهروندسپاري، اين امکان براي ثبت درخواست، بارگذاري مدارک و مشاهده و پرداخت بدهي عوارض نوسازي و صدور استعلام و اخذ خروجي استعلام توسط شهروند در کوتاه‌ترين زمان ممکن فراهم شده است.
 شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: شهروندان بايد بتوانند به‌جز آپارتمان‌هاي مسکوني، استعلامات زمين، ساختمان‌هاي مسکوني و تجاري و آپارتمان‌هاي غيرمسکوني و صنفي را به صورت اينترنتي پيگيري و از خدمات غيرحضوري در اين بخش نيز بهره‌مند شوند.
 

کد خبر: 62681 نمایش: 917

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.