«رسانه‌ها» مديران کم کار را به چالش بکشند/ نقدهاي منصفانه را مي‌پذيرم

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/05/08
شهردار شهرکرد گفت: رسانه‌ها مي‌توانند مديران کم‌کار را به چالش بکشند و من به عنوان يک مدير، نقد منصفانه را مي‌پذيرم.

بهادر عبدالغني در جلسه‌ با اعضاي جديد خانه مطبوعات استان با بيان اينکه نبايد از مشکلات فرار کرد، اظهارداشت: از زمان شروع به کارم‌ تلاش کردم که به صورت ميداني از محلات و پروژه‌هاي شهري بازديد و کمبودها را جبران و نواقص را رفع نمايم.
شهردار شهرکرد بيان کرد: در تلاش هستيم که از ظرفيت تمامي نيروها جهت خدمت به مردم بهره‌مند و اعتماد مردم را به‌عنوان سرمايه اصلي مجموعه مديريت شهري به‌دست بياوريم.
عبدالغني با بيان اينکه مسير کار ما صداقت، عشق به کار و تعهد است، خاطرنشان کرد: علي‌رغم اينکه در حال حاضر شهرداري شهرکرد با کمبود نيروي انساني مواجه است اما همکاران ما تمام توان و تخصص خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند مشکلات شهري را رفع کنند، چرا که همه مشکلات مالي نيست، بلکه بخشي هم مرتبط با مباحث مديريتي بوده که با انتصاب افراد متخصص اين مشکلات تا حدودي رفع و رسانه‌ها مي‌توانند در جهت تحقق مطالبات مردمي و تصميمات به ما کمک کنند‌.
وي گفت: رسانه‌ها مي‌توانند مديران کم‌کار را در يک فرآيند درست به چالش بکشند و نقد منصفانه کنند و در مجموعه مديريت شهري هم اگر احساس کردند کم‌کاري صورت گرفته اطلاع و ما را ياري دهند و در صورت عدم رفع مشکل مي‌توانند انتقاد کنند و ما پذيراي نقد منصفانه هستيم.
شهردار شهرکرد با اشاره به کمک شهرداري جهت جابه‌جايي محل خانه مطبوعات استان تصريح کرد: تلاش و کمک مي‌کنيم تا يک مکاني براي خانه مطبوعات استان در اختيار رسانه‌ها قرار گيرد.

سيدمرتضي فياضي، مدير خانه مطبوعات استان در ادامه جلسه بيان کرد: در اين دوره از انتخابات ۷۵ درصد اعضاء شرکت کردند و در ترکيب جديد از همه رسانه‌ها حتي خبرگزاري‌ها وجود دارد و اميدواريم که بتوانيم جايگاه خانه مطبوعات را ارتقاء دهيم.
وي با اشاره به حضور شهردار جديد شهرکرد و تغييرات محسوس در شهر گفت: از گذشته شاهد مشکلاتي در سطح شهر بوديم که با حضور شهردار جديد شاهد تغييرات هستيم و يکي از مشکلات، بحث پسماند بود که چند سال بلاتکليف مانده بود، و در حال حاضر مجموعه مديريت شهري آن را پيگيري مي‌کنند.
مدير خانه مطبوعات استان با اشاره به تعامل بين شهرداري و خانه‌مطبوعات افزود: اطلاع‌رساني، شفاف‌سازي و مطالبه‌گري از وظايف رسانه‌ها است و شهرداري يک نهاد مدني-مردمي است که در اين راستا مي‌تواند به ما کمک کند و بنده اميدوارم که ارتباط تنگاتنگ بين اين دو مجموعه نتايج خوبي را براي مردم در بر داشته باشد.

ميثم محموديان، رئيس خانه مطبوعات استان در ادامه جلسه بيان کرد: چند سالي است که شهرداري شهرکرد نشست خبري و ارتباطات موثر و کاربردي با رسانه‌هاي مکتوب و مجازي نداشت و تعاملاتش با رسانه‌ها کم شده‌ بود و اين سبب شد انتقادات در فضاي رسانه‌اي و مجازي که بعضا هم در مواردي، بي‌پايه و اساس است، رشد پيدا کند‌.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه خانه مطبوعات استان مکان مناسبي ندارد و تنها يک اتاق از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي در اختيار دارد مي‌طلبد شهرداري يک ساختمان را در اختيار رسانه‌ها قرار دهد.

عليمراد مصيّبي ضمن تشکر از شهردار شهرکرد جهت ساماندهي کيوسک‌هاي مطبوعاتي گفت: مکان توزيع روزنامه‌ها و در اختيار قرار دادن يک ساختمان براي خانه مطبوعات از ديگر مطالبات رسانه‌ها است‌.
نايب رئيس خانه مطبوعات استان بيان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و شهرداري، از متوليان و حاميان رسانه‌ها هستند که شهرداري در اين‌مدت کم حمايت‌هاي خوبي را انجام داده است.
فاطمه بياتي، نماينده روزنامه‌هاي سراسري در خانه مطبوعات استان گفت: خانه مطبوعات با رويکرد جديد وارد عمل شده است و شهرداري مي‌تواند در بخش آموزش و فضاي مجازي از ظرفيت خانه مطبوعات استفاده کند‌.
ساناز صيدي، نماينده خبرنگاران در خانه مطبوعات بيان کرد: شهرداري شهرکرد و خانه مطبوعات مي‌توانند در قالب يک تفاهم‌نامه همکاري‌هاي لازم را با يکديگر داشته باشند و شهرداري رسانه‌ها را حمايت کند‌.
نوابه‌ افيوني دبير هئيت مديره خانه مطبوعات با اشاره به اينکه هر يک از مطبوعات در راستاي انسجام و همدلي با دستگاه‌هاي اجرايي تلاش مي‌کنند، افزود: همدلي، وحدت و انسجام مطبوعات و سازمان‌ها به ويژه شهرداري در راستاي افزايش بازدهي تصميمات مي‌تواند موثر باشد.

نقش مطبوعات در توسعه شهر انکار ناپذير است

اکبر ايازي مدير ارتباطات شهرداري شهرکرد نيز در اين جلسه بيان کرد: اگر مطبوعات مي‌خواهند در توسعه شهري موثر و مشارکت داشته باشند بايد حرف مردم را به مسئولان انتقال دهند و نقطه نظرات مسئولان را هم به سمع و نظر مردم برسانند.
وي با بيان اينکه نقش خانه مطبوعات در توسعه مطبوعاتي که قطعاً به توسعه شهر هم کمک مي‌کند، انکارناپذير است، افزود: امروز شهرمان بيش از هر زمان ديگر نيازمند آرامش و اميدآفريني است و اين آرامش و اميد را رسانه‌ها به شهر مهرباني هديه مي‌کنند.
مدير ارتباطات شهرداري شهرکرد بيان کرد: پيوند رسانه‌هاي مکتوب و مجازي با مجموعه مديريت شهري يکي از دغدغه‌هاي اصلي است که خوشبختانه هم‌اکنون پيوند خوبي ايجاد شده و از ظرفيت رسانه‌ها در راستاي توسعه همه‌جانبه شهر استفاده مي‌شود.
ايازي از همکاري و همراهي رسانه‌هاي گروهي با مجموعه مديريت شهري قدرداني کرد و گفت: مديران شهري از هرگونه نقد و انتقاد سالم استقبال مي‌کنند‌.
وي گفت: برگزاري نشست‌هاي مستمر با اصحاب رسانه و مطبوعات يکي اولويت‌هاي کاري مجموعه مديريت شهري است و تلاش مي‌کنيم اين نشست‌ها را به‌صورت مستمر و منظم برگزار کنيم.

کد خبر: 62594 نمایش: 803

عکاس :رضا زیرک‌پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.