اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي بايد زمينه درآمد پايدار را فراهم کند

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/05/06
رئيس شوراي شهر شهرکرد گفت: اجراي طرح‌هايي مانند شهرک‌ پسماند بايد به گونه‌اي باشند که بتوانند بايد زمينه ايجاد درآمد پايدار را فراهم کنند. عضو شوراي شهر شهرکرد گفت: در هيچ شهري عقب ماندگي ذاتي نيست بنابراين عوامل عقب ماندگي بايد شناسايي و رفع شود.

حيدر عليپور در دويست و هفتاد و پنجمين جلسه علني شوراي شهر با اشاره به حضور تيم تخصصي و مشاور در زمينه بازيافت اظهارداشت: يکي از دغدغه‌هاي مجموعه مديريت شهري ايجاد درآمد پايدار از محل اجراي طرح‌ها و پروژه‌ها است
وي افزود: بنابراين طرح‌هايي مانند شهرک‌ پسماند بايد به گونه‌اي باشند که بتوانند زمينه ايجاد درآمد پايدار را فراهم کنند.
رئيس شوراي شهر شهرکرد با بيان اينکه براي سند چشم‌انداز ۲۰ ساله شهرکرد هزينه‌هاي زيادي را متحمل شديم، بيان کرد: نمي‌خواهيم‌ گذشته خود را زير سوال ببريم بلکه مي‌خواهيم از ظرفيت متخصصان در راستاي ارائه يک چشم‌انداز بهتر استفاده کنيم
طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهر شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: حضور تيم تخصصي و مشاور در حوزه‌هاي مختلف به ويژه پسماند مي‌تواند کمک چشمگيري در راستاي توسعه شهر شهرکرد داشته باشد.
وي افزود: ايجاد درآمد پايدار يکي از اولويت‌هاي مجموعه مديريت شهري است که بايد نسبت به آن توجه ويژه داشته باشيم.
عليرضا توکلي عضو شوراي شهر شهرکرد با بيان اينکه عقب ماندگي هيچ شهري ذاتي نيست بنابراين عوامل‌ عقب ماندگي شناسايي، احصا و رفع شود، ادامه داد: برخي مواقع دستيابي به هدف براي ما سخت است بنابراين هدف را کنار مي‌گذاريم در صورتي که بايد راهکارهاي رسيدن به هدف را شناسايي و اجرا کنيم.
وي نحوه رسيدن به راهکار جهت انجام هدف را يکي از مشکلات اصلي عنوان کرد و گفت: بايد ياد بگيريم منابع و درآمد را مولد و از امکانات براي ايجاد درآمد استفاده کنيم.
توکلي تصريح کرد: غفلت ما موجب شده تا نتوانيم به جايگاه اصلي در عرصه توسعه برسيم اما بايد يک موتوري باشد تا ما را از وضعيت موجود به سمت وضعيت مطلوب حرکت دهد.
امامقلي بلالي عضو شوراي شهر شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: اگر از ظرفيت تيم تخصصي و مشاور استفاده کنيم مي‌توان طرح‌هايي را براي آينده پايه‌گذاري نماييم که بايد طرح شهرک پسماند در اولويت قرار گيرد.
وي گفت: پسماند امروز مشکلاتي را براي محيط زيست ما ايجاد کرده که اگر چاره‌اي انديشيده نشود در آينده مشکلات ديگري ايجاد مي‌کند.
خط مشي مديريت شهري، شخص محور بوده است
فرهاد رئيسي عضو ديگر شوراي شهر شهرکرد در اين جلسه ادامه داد: مشکلات موجود در شهر مي‌تواند تلنگري براي ما باشد چراکه تاکنون کمتر راه آينده‌نگرانه‌اي را رفته‌ايم و برنامه‌ي موثري براي شهر نداشته‌ايم.
وي افزود: امروز در دنيا به اين نتيجه رسيده‌اند که انجام کار بدون تخصص و مطالعه به ثمر نخواهد رسيد و بايد شورا و شهرداري براي تدوين يک سند چشم‌انداز برنامه‌ريزي کند‌.
رئيسي بيان کرد: واقعيت اين است که با وجود نيروي انساني متخصص و سرمايه‌گذار و پتانسيل در شهر هنوز نتوانسته‌ايم به درستي از آن‌ها استفاده نماييم.
وي گفت: نگرش فعلي ما به وضعيت شهر اشتباه است ‌و خط‌مشي‌ مديريت شهري، شخصي محور و فرد محور بوده‌ در صورتي که بايد به سمت مديريت محور حرکت کنيم و براي اين حرکت و رسيدن به توسعه همه بايد همکاري کنند.
رئيسي تصريح کرد: اجراي يک کار درست که منجر به ايجاد درآمد پايدار شود از اجراي کارهاي بي‌نتيجه بهتر است بنابراين مي‌طلبد مسکن و شهرسازي، ميراث فرهنگي و نظام مهندسي و مجموعه مديريت شهري در کنار يکديگر قرار گيرند و براي توسعه شهر از ظرفيت مشاوران اقتصادي، برنامه‌ريزي و شهرسازي استفاده کنند‌
مصطفي حيدري عضو شوراي شهر شهرکرد با اشاره حضور مشاور جهت اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي‌ بيان کرد: امروز براي رفع مشکلات تنها برنامه‌ريزي پاسخگو است و اگر براساس برنامه‌ريزي پيش برويم قطعا علاوه‌بر توسعه شهر و کسب رضايت مردم در محضر خداوند نيز سربلند مي‌شويم.
حميد فتح‌اللهي عضو ديگر شوراي شهر شهرکرد با اشاره به اجراي ۳ پروژه در شهر خاطرنشان کرد: با اجراي ۳ طرح تعريض بلوار رهبر با ۵۳۴ ميليون تومان، تکميل پروژه مسير سلامت با يک ميليارد و ۶۰ ميليون تومان اعتبار و توسعه و تجهيز تپه‌ نورالشهدا با ۶۸۵ ميليون تومان اعتبار در صحن شورا موافقت شد‌ه است.
برنامه‌ها براي بودجه سال آينده بررسي شود
بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد نيز در ادامه جلسه گفت: اجازه ندهيد که بودجه سال ۱۴۰۰ بدون برنامه بسته شود بنابراين بايد يک برنامه عملياتي براي بودجه سال آينده تدوين شود.
وي افزود: جهت استفاده از ظرفيت تيم مشاوره‌اي ميزان همکاري و... در جلسات آينده مشخص شود‌.

کد خبر: 62587 نمایش: 636

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.