«سرعت و دقت» دو ويژگي مهم آتش‌نشان‌هاي شهرکرد/ سرعت عمل حضور ناجيان آتش‌نشاني شهرکرد در محل حادثه مطلوب است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/05/03
شهردار شهرکرد گفت: براساس يک آزمون و اقدام آزمايشي که از نيروهاي آتش‌نشاني شهرکرد به عمل آمد سرعت عمل ناجيان سازمان آتش‌نشاني شهرکرد مطلوب ارزيابي شد.

مهندس بهادر عبدالغني با بيان اينکه يکي از اساسي‌ترين مباحثي که سازمان آتش‌نشاني آن را دنبال مي‌کند بحث پيشگيري از حوادث و خطرات آتش‌سوزي است، اظهارداشت: به منظور سنجش ميزان آمادگي و تست نيروهاي عملياتي و همچنين بالا بردن سطح توانمندي آتش‌‌نشان‌هاي شهرکرد در مواجهه با خطرات، آتش‌سوزي‌هاي احتمالي و شرايط اضطراري، يک آزمون ميداني بدون اطلاع قبلي برگزار شد.
عبدالغني افزود: امروز بدون هماهنگي قبلي از يکي از شهروندان خواستيم تا در حضور بنده با مرکز حوادث آتش‌نشاني تماس بگيرند که پس از تماس ايشان ظرف چند دقيقه شاهد حضور فعال آتش‌نشان‌ها در صحنه بوديم و اين نشان‌دهنده ميزان آمادگي نيروهاي ما در سازمان آتش‌نشاني بود.
شهردار شهرکرد با بيان اينکه بيشترين سرعت عمل در کمترين زمان ممکن به لحاظ کيفي در هنگام وقوع حادثه از اهميت بالايي در سازمان آتش‌نشاني برخوردار است، بيان کرد: آتش‌نشانان ما همواره به اين موضوع توجه داشته و در کمترين زمان ممکن به محل حادثه اعزام مي‌شوند.
مهندس بهادر عبدالغني با اشاره به فواصل ايستگاه‌ها و به منظور ارائه خدمات و امداد و نجات در کوتاه‌ترين زمان ممکن، گفت: با بازديدهاي به‌ عمل آمده از ايستگاه‌ها که در سه شيفت فعال هستند در حال حاضر احداث دو ايستگاه ديگر در شهرکرد ضرورت دارد، در همين راستا بدليل نبود نيروهايي از جمله نگهبان، خدمات و متصدي ارتباطات در ايستگاه‌ها، جلساتي با اعضاي محترم شورا، بازرس کل محترم و فرماندار محترم شهرستان شهرکرد برگزار شد که اميدواريم بتوانيم با راهکارهاي قانوني اين مشکلات را مرتفع نماييم.
وي افزود: تست و کنترل ماشين‌آلات، تجهيزات و امکانات قبل از اعزام به عمليات و نظارت بر تجهيزات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري از جمله برنامه‌هايي‌ است که در اولويت کاري شهرداري قرار دارد.
عبدالغني گفت: يکي از مشکلات سازمان آتش‌نشاني شهرکرد نبود خودروي نردبان جهت ساختمان‌هاي بلند با ارتفاع بيش از ده متر است که اميدواريم با حمايت و پشتيباني استانداري و مديريت بحران استان بتوانيم اعتبارات لازم جهت خريد‌ نردبان را تامين نماييم.

کد خبر: 62578 نمایش: 635

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.