از آمادگي آرامستان بهشت رحمت شهرکرد جهت استقبال از شهداي گمنام تا ساماندهي گلزار شهدا

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/04/13
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان چهارمحال و بختياري و جمعي از مديران و معاونان آن اداره کل با رئيس شوراي اسلامي شهرکرد، شهردار، معاون خدمات شهري و روساي سازمانهاي آرامستان‌، فرهنگي، اجتماعي و ورزشي ديدار و گفتگو کردند.

شهردار شهرکرد در اين ديدار ضمن تبريک دهه ولايت و فرا رسيدن ميلاد امام رضا عليه السلام با اشاره به لزوم پاسداشت خون پاک شهيدان انقلاب اسلامي، عنوان کرد: والا داشتن فرهنگ ايثار و شهادت و توجه ويژه به خانواده محترم شهدا از تکاليف مهم است و بايد مورد توجه تمامي مديران شهري قرار گيرد.
بهادر عبدالغني گفت: برابر با قانون برنامه ششم توسعه ساخت و ايجاد گلزار شهدا به عهده اداره کل بنياد شهيد و نگهداري آن با شهرداري است و ضرورت دارد از منابع و اعتبارات دولتي در احيا و توسعه گلزار شهدا اختصاص داد و شهرداري وظيفه دارد به نحو احسن نگهداري کند.
عبدالغني با اشاره به مديريت درآمدهاي شهرداري‌ها و مشکلات مالي گفت: انجام المان‌هاي شهري، مرمت تابلوهاي تمثال شهدا و مسيرهاي دسترسي به گلزار شهدا در دستور کار قرار خواهد گرفت و مجموعه مديريت شهري آمادگي هرگونه همکاري را دارد و با عزم جدي در اين رسالت ارزشمند گام برمي دارد.
در ادامه رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: خدمات رساني بي منت از وظايف مهم مديريت شهري و تمامي اعضاي شوراي شهر است که تاکنون اين موضوع سرلوحه وظايف و تکاليف شوراي اسلامي بوده است. حيدر عليپور با اشاره به تکميل ظرفيت قطعه جانبازان در آرامستان بهشت دومعصوم(س) ، ادامه داد: فضاهاي باقي مانده در اطراف قبور مناسب خاکسپاري نيستند و شرايط زمين نحوي است که سنگ و بستر مستحکم است و توسعه در اين شرايط بسيار مشکل است. عليپور در بخش ديگري از سخنان خود از آمادگي قطعه شهدا و اصحاب شهدا در آرامستان بهشت رحمت عنوان کرد و افزود: مديريت شهري آمادگي براي استقبال از شهداي گمنام که نماد مقاومت، ايثار، سربلندي و پايداري جمهوري اسلامي را در آرامستان بهشت رحمت دارد.
مدير کل بنيادشهيد و امور ايثارگران چهارمحال و بختياري نيز از تلاش هاي شهرداري و شوراي شهر تقدير نمود و افزود: شهرداري در اجراي برنامه‌ها همکاري‌هاي خوبي داشته است که ميطلبد با برنامه‌ريزي‌ها طراحي ورودي گلزار شهدا، مرمت و بازسازي گلزار شهداي ناحيه غرب شهرکرد و تمثال شهدا در کمربندي ١۵ خرداد نصب گردند.
فريبرز نجفي با اشاره به اينکه ساليانه دويست برنامه فرهنگي در طول سال برگزار مي‌شود گفت: مسئولان بدون هماهنگي شهرداري‌ها و و بنياد شهيد و امور ايثارگران برنامه اجرا نکنند و براي اجراي برنامه‌ها هماهنگي هاي لازم صورت پذيرد تا قبور آماده‌سازي و مهيا شوند.
نجفي در انتها از شوراي اسلامي شهرکرد خواستار تصويب مجدد و رفع موانع بوجود آمده در خصوص معافيت خانواده شهدا و ايثارگران از هزينه‌هاي کفن و دفن شد. در پايان مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران با اهداء لوح و گُل انتصاب شهردار را تبريک گفت. 

کد خبر: 62535 نمایش: 2316

عکاس :رضا زیرک پور

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.