رييس شوراي شهر: احداث ايستگاه راه‌آهن در شهرکرد نيازمند عزم ملي است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/04/09
حيدر علي‌پور در نشست علني شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري با حضور نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: محل احداث ايستگاه راه‌آهن مبارکه – سفيددشت – شهرکرد در بالاتر از ميدان قمربني‌هاشم(ع) مشخص شده است اما عمليات اجرايي آن هنوز آغاز نشده، که نيازمند تسريع و پيگيري جدي است. رييس شوراي اسلامي شهر شهرکرد، با اشاره به مشخص شدن محل احداث ايستگاه راه‌آهن در مرکز چهارمحال و بختياري گفت: احداث ايستگاه راه آهن در مرکز استان نيازمند يک عزم ملي است.

وي افزود: با پايان و بهره‌برداري از راه‌آهن مبارکه – سفيددشت – شهرکرد تحول بزرگي در حوزه ريلي چهارمحال و بختياري و به‌خصوص مرکز استان رخ خواهد داد.
علي‌پور تصريح کرد: توسعه راه‌ها باعث خروج از بن‌بست کنوني و ارتقاي کمي و کيفي شاخص‌هاي پيشرفت در حوزه مديريت شهري مي‌شود.
وي يادآور شد:وجود برخي اختلاف‌هاي بين‌دستگاهي در مرکز چهارمحال و بختياري باعث شده تا شهرداري شهرکرد نتواند خدمات مطلوبي در بعضي محله‌ها مانند منظريه ارايه دهد.
يکي از اعضاي شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: نگاه مسئولان به شهرکرد به‌عنوان مرکز استان بايد خاص همراه با توسعه‌محوري باشد.

امام‌قلي بلالي، تامين آب آشاميدني سالم و بهداشتي را دغدغه بسياري از شهروندان چهارمحال و بختياري اعلام و تاکيد کرد: به ‌همين منظور تسريع در روند تکميل و بهره‌برداري از طرح بن – بروجن ضروري است.
وي با اشاره به شيوع ويروس کرونا در جامعه اظهار داشت: اين ويروس خسارت‌هاي جبران‌ناپذيري به حوزه‌هاي مختلف مديريت شهري وارد کرده است که نياز است ارائه برنامه‌هاي عملياتي براي جبران آن بايد در دستور کار مسئولان ملي قرار گيرد.
عضو ديگر شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: فعال کردن طرح جاده‌اي بندر به بندر بايد مورد توجه قرار گيرد.
علي‌رضا توکلي تصريح کرد: تکميل و بهره‌برداري اين طرح که از چهارمحال و بختياري عبور مي‌کند در افزايش اشتغال، کاهش نرخ بيکاري و رونق اقتصادي مؤثر است.
وي افزود: تسريع در روند تکميل و بهره‌برداري از طرح انتقال آب آشاميدني بن – بروجن از خواسته‌هاي اصلي مردم چهارمحال و بختياري به‌خصوص شهروندان شهرکرد است.

نايب رئيس شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: استفاده از تمامي پتانسيل‌ها براي تسريع در روند توسعه استان و شهرکرد ضروري است.
طيبه شريفي تاکيد کرد: بهره‌وري مطلوب از ظرفيت‌هاي موجود در حوزه گردشگري مي‌تواند بسياري از موانع توسعه شهري را رفع کند.
وي يادآور شد: در اين راستا تقويت زيرساخت‌هاي شهري براي افزايش جذب گردشگران داخلي و خارجي بايد در قالب يک طرح عملياتي تهيه و اجرايي شود.
يکي ديگر از اعضاي شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: بسياري قوانين مديريت شهري در کشور مربوط به سال‌هاي ۱۳۵۲ و حتي قبل از آن است که با شرايط کنوني هم‌خواني ندارد و اصلاح و بازنگري در آن‌ها ضروري است.

فرهاد رئيسي تصريح کرد: متاسفانه تصويب قانون‌هايي مانند مديريت واحد شهري از سال ۱۳۶۲ تاکنون در راهروهاي مجلس شوراي اسلامي مانده و هنوز به نتيجه نرسيده است.
رئيسي افزود: شيوع ويروس کرونا حوزه اقتصاد و درآمدزايي را به‌شدت تحت‌تاثير خود قرار داده است که ارائه برنامه‌هاي عملياتي براي رفع مشکلات مرتبط با اين بخش ضروري است.
عضو ديگر شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: ضعف در برخي قوانين مديريت شهري باعث بروز مشکلاتي در ارايه خدمات مطلوب به شهروندان شده است.

حميد فتح‌اللهي تصريح کرد: مجلس شوراي اسلامي بايد براي بازنگري در قوانين مرتبط با مديريت شهري اقدام لازم را انجام دهد.
وي پيشنهاد داد: براي تسريع در روند توسعه شهرها کارگروه شوراهاي اسلامي و شهرداري‌ها در دفتر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تشکيل و فعال شود.
يکي ديگر از اعضاي شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: پيگيري براي تبديل وضعيت حدود ۱۰۰ نيروي شرکتي به قراردادي در شهرداري شهرکرد نيازمند پيگيري جدي است.

مصطفي حيدري، به خالي بودن ۵۰ درصد پست‌هاي سازمان آتش‌نشاني شهرداري شهرکرد اشاره و تاکيد کرد: تجهيزات، امکانات و نيروي انساني اين سازمان بسيار ضعف و در وضعيت نامطلوب است.
وي اظهار داشت: به‌همين علت سازمان آتش‌نشاني شهرداري شهرکرد در صورت آتش‌سوزي در ساختمان‌هاي بلندمرتبه قادر به ارائه خدمات مطلوب نيست.
حيدري، جمعيت کنوني شهرکرد را بيش‌از ۲۰۰ هزار نفر اعلام و تاکيد کرد: پيگيري اختصاص سرانه‌هاي دولتي به شهرهاي داراي جمعيت بالاي ۲۰۰ هزار نفر در توسعه مرکز چهارمحال و بختياري نقش‌آفرين است.

شهردار مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: چهار طرح توسعه فضاي سبز در شهرکرد با ۴۰ ميليارد ريال سرمايه‌گذاري نيازمند اختصاص زمين از سوي اداره کل راه و شهرسازي استان است.
بهادر عبدالغني تصريح کرد: ۳۰۰ ميليارد ريال براي خريد ۱۸ دستگاه اتوبوس ويژه ناوگان حمل و نقل شهري شهرکرد در نظر گرفته شده است که باعث تحول در اين حوزه خواهد شد.
وي افزود: استفاده از ظرفيت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي اجراي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري در مرکز چهارمحال و بختياري نقش اساسي و زيربنايي در توسعه همه‌جانبه و پوياي شهرکرد دارد.

کد خبر: 62529 نمایش: 1919

عکاس :رضا زیرک پور

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.