​نماينده شهرکرد: مجلس يازدهم بر حوزه اقتصاد تمرکز جدي دارد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/04/09
نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشکلات اقتصادي در جامعه گفت: مجلس يازدهم بر حوزه اقتصاد و تلاش براي رفع مشکلات اين بخش تمرکز جدي دارد.

احمد راستينه در نشست علني شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: مقام معظم رهبري براي تلاش در حوزه‌هاي اقتصادي و فرهنگي به مجلس يازدهم تاکيد فرموده‌اند.
راستينه، به تزريق يک ميليون و ۵۰۰ هزار ميليارد ريال يارانه آشکار و پنهان در حوزه اقتصاد کشور اشاره و تصريح کرد: در سال گذشته ۲۸۰ هزار ميليارد ريال يارانه آشکار به کالاهاي اساسي اختصاص يافت اما قيمت آن‌ها کنترل نشد و متاسفانه قيمت کالاهاي بهره‌مند از ارزهاي دولتي گران‌تر هم شده‌اند.
وي يادآور شد: هم‌اينک سرمايه‌ها به سمت بخش غيرمولد هدايت شده و مردم در حوزه توليد حاضر به سرمايه‌گذاري نيستند و سود را در طلا، سکه، ارز و زمين جستجو مي‌کنند.
عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به انجام نشدن فعاليت‌هاي ساختاري در حوزه فرهنگي اظهار داشت: متاسفانه امروز در کنار لجام‌گسيختگي اقتصادي به افسارگسيختگي فرهنگي نيز مبتلا شده‌ايم که اين موضوع به خانواده آسيب جدي وارد مي‌کند.
وي گفت: به ‌همين منظور کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي طرح جامع خانواده و جمعيت را در اولويت نخست قرار داده است تا کرامت و عزت خانه‌داري، همسري و مادري مورد توجه قرار گيرد.
راستينه، رفع اختلاف‌ها، تلاش براي جبران عقب‌ماندگي‌ها و رفع محروميت‌ها را ضروري اعلام و تاکيد کرد: در اين راستا از ظرفيت نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و بهره‌مندي از پتانسيل‌هاي دروني کشور استفاده خواهد شد.
وي، با اشاره به تلاش براي توجه جدي به مرکز چهارمحال و بختياري افزود: شهرداري شهرکرد بايد علاوه بر استفاده از تمامي ظرفيت خود براي خدمات‌رساني مطلوب به شهروندان، اجراي طرح‌هاي مشارکتي را در دستور کار خود قرار دهد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: شهرداري شهرکرد طرح بازيافت مرکز چهارمحال و بختياري را پس از ۱۵ سال از زمان صدور مجوز با ظرفيت روزانه ۲۹۰ تن زباله فعال و اجرايي کند.
راستينه، با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان مرکز چهارمحال و بختياري در حوزه گردشگري اظهار داشت: شهرداري مي‌تواند در اين بخش طرح‌هاي و پروژه‌هاي مناسبي را تعريف و اجرايي کند.
وي با اشاره به وحدت نمايندگان چهارمحال و بختياري در مجلس شوراي اسلامي گفت: براي تحقق منافع عمومي استان ذره‌اي اختلاف بين نمايندگان وجود ندارد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: براي تسريع در روند توسعه چهارمحال و بختياري مذاکراتي با بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي به‌منظور سرمايه‌گذاري در استان انجام شده است.
وي افزود: تعريف زنجيره ارزش، بازريابي و فروش توليدات بخش‌هاي مختلف چهارمحال و بختياري در دستور کار نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي قرار دارد.
راستينه تصريح کرد: توسعه نيروي انساني در چهارمحال و بختياري بايد براساس آمايش سرزمين باشد.
در اين نشست رئيس و اعضاي شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري و شهردار شهرکرد ديدگاه‌ها و پيشنهادهاي خود را براي تسريع در روند توسعه مرکز استان ارائه کردند./ايرنا

کد خبر: 62528 نمایش: 1789

عکاس :رضا زیرک پور

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.