مديريت شهري شهرکرد در طرح‌هاي وقفي مشارکت مي‌کند

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/09/04
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به اثرات فرهنگي و اجتماعي وقف گفت: مديريت شهري در مرکز چهارمحال و بختياري براي اجراي طرح‌هاي مرتبط با وقف مشارکت خواهد کرد.

حيدر عليپور دهکردي در نشست شوراي اسلامي شهرکرد که با حضور مديرکل اوقاف و امور خيريه استان برگزار شد، تاکيد کرد: مشارکت مديريت شهري در طرح‌هاي مرتبط با وقف (موقوفه) به صورت ۲ جانبه مي‌تواند در تسريع روند توسعه شهري و تحقق اهداف مرتبط با موقوفات تاثيرگذار باشد.
وي افزود: شوراي اسلامي شهرکرد براي ترويج و اشاعه فرهنگ وقف بين مردم چهارمحال و بختياري پيشنهاد اداره کل اوقاف و امور خيريه استان در خصوص نامگذاري يک مکان با اين عنوان را بررسي خواهد کرد.
عليپور دهکردي تصريح کرد: اعضاي شوراي اسلامي شهرکرد همچنين بهره‌گيري از اسامي واقفان بزرگ مرکز چهارمحال و بختياري در نامگذاري خيابان‌ها، ميادين و معابر را بررسي و در راستاي اجرايي شدن آن اقدام مي‌کند.
وي يادآور شد: اعضاي شوراي اسلامي و مديران شهرداري شهرکرد براي ترويج فرهنگ وقف و ارتقاي کمي و کيفي موقوفات همکاري لازم با اداره کل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري را دارند.
مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري نيز گفت: به منظور ترويج  فرهنگ وقف در بين شهروندان درخواست نامگذاري خيابان مقابل اين اداره کل در محله کوي فرهنگيان شهرکرد به شوراي اسلامي مرکز استان ارائه شد.
حجت‌الاسلام والمسلمين حسن اميري تاکيد کرد: توسعه و زيباسازي فضاهاي اطراف و مقابل امامزادگان دو معصوم شهرکرد از مهمترين نيازها و طرح‌هاي قابل سرمايه‌گذاري مشارکتي بين اداره کل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري و مديريت شهري در مرکز استان است.
وي اظهار داشت: اميد است با موافقت اعضاي شوراي اسلامي شهرکرد در نامگذاري برخي خيابان‌ها، ميادين و معابر به نام واقفان بزرگ مرکز چهارمحال و بختياري بتوان ضمن قدرداني از آنان در راستاي ترويح اين سنت پسنديده تلاش کرد.
اعضاي شوراي اسلامي شهرکرد همچنين بنا به پيشنهاد امامقلي بلالي دهکردي رئيس کميسيون نظارت بر املاک و مستغلات اين شورا با عضويت علي‌اصغر سليمان دهکردي، نعمت‌الله جهانبخشي، تقي مبيني دهکردي و ابراهيم صفري بعنوان اعضاي اين کميسيون موافقت کردند.

کد خبر: 42300 نمایش: 186


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.