پيش‌بيني ۱۷ طرح بازآفريني در شهرکرد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/07/14
رئيس سازمان عمران و بازآفريني شهرداري شهرکرد اظهار داشت: ۸۶ هکتار بافت فرسوده و ۴۰۰ هکتار بافت ناکارآمد در منطقه غرب شهرکرد شناسايي شده و در مرحله اجراي طرح قرار گرفته است.

مسعود حبيبي با بيان اينکه از ۳۴ طرح تعريف شده در ستاد بازآفريني شهري استان، ۱۷ طرح مختص شهرکرد است، افزود: اين طرح‌ها ضمن توجه به احياي بافت فرسوده درصدد تقويت زيرساخت‌ها و بهبود کيفي زندگي مردم ساکن در اين مناطق طراحي شده است.
وي ادامه داد: اقدامات بين محله‌اي اشکفتک و چالشتر، احداث خانه سلامت با پيشرفت ۵۰ درصدي و اعتبار 10 ميليارد ريال، احداث پارک محله‌اي در محله اشکفتک با اعتبار 15 ميليارد ريال، احداث فضاي سبز و ايجاد زمين چمن و بازي‌هاي ساحلي با اعتبار ۷ ميليارد ريال در مهديه و ايجاد سنگ فرش در بافت فرسوده چالشتر منتهي به قلعه با اعتبار 11 ميليارد ريال از جمله طرح‌هايي است که در منطقه غرب شهرکرد تدوين و در حال اجرا است.
حبيبي با اشاره به زيرساخت‌هاي ضعيف منطقه غرب شهرکرد، افزود: شهرداري طي سال‌هاي اخير اقدامات گسترده‌اي براي بهبود کيفي وضعيت اين منطقه انجام داده و به طور مثال براي ايجاد فاضلاب در اين منطقه براي ۶۰ کيلومتر ترانشه شهري مجوز صادر و سپس نسبت به ترميم آسفالت اقدام شده است.
رئيس سازمان عمران و بازآفريني شهرداري شهرکرد خاطرنشان کرد: با وجود اينکه فاضلاب منطقه غرب شهرکرد بهره‌برداري شده اما به سبب قدرت خريد پايين مردم تاکنون  ۷۰ درصد انشعابات متصل نشده است.
حبيبي همچنين به طرح‌هاي تدوين شده در بافت فرسوده شهرکرد اشاره کرد و گفت: عمليات محوطه سازي محله سقاخانه شامل احداث معبر پياده‌رو در مسير سقاخانه به مسجد ابومحمد و محوطه‌سازي فضاي سبز مسجد ابومحمد با اختصاص ۱۱ ميليارد ريال و پيشرفت فيزيکي ۳۰ درصدي از جمله اين طرح‌ها به شمار مي‌آيد.
وي، طرح محوطه‌سازي ميدان امامزادگان را از ديگر طرح‌هاي مهم بازآفريني شهري برشمرد و افزود: اين طرح در راستاي محافظت از بناي تاريخي مسجد اتابکان با قدمت ۸۳۰ سال به عنوان قديمي‌ترين بناي تاريخي شهرکرد طراحي شده که به مبلغ ۱۰ ميليارد ريال با پيمانکار عقد قرارداد شده و با مشارکت ميراث فرهنگي اجرا مي‌شود.
رئيس سازمان عمران و بازآفريني شهرداري شهرکرد خاطرنشان کرد: ۲ معبر فرهنگي «کوي نمدمال‌ها» و «اتصال مسجد آقا بزرگ به اتاق آئينه» نيز در بافت فرسوده شهرکرد ديده شده که در مرحله انعقاد قرارداد و جذب پيمانکار است.
حبيبي افزود: انتظار مي‌رود دستگاه‌هاي خدمات‌رسان قبل از اجراي طرح‌هاي بازآفريني شهري نسبت به اصلاح زيرساخت‌هاي فرسوده در اين مناطق اهتمام ورزند تا خللي در اجراي اين طرح‌ها به وجود نيايد.

کد خبر: 22277 نمایش: 172


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.