ديوار برخي از مدارس شهرکرد بايد اصلاح شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/04/23
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: ديوار برخي از مدارس به سمت معابر کشيده شده است و اين ديوار مدارس از سطح معابر بايد عقب نشيني و اصلاح شود.

حيدر عليپور دهکردي در نشست علني شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري با حضور معاون آموزشي، مديران نواحي يک و دو و مدير امور حقوقي اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: ديوار برخي از مدارس دولتي و غيردولتي در شهرکرد به علت قرار گرفتن در معابر و پياده روها، باعث بروز حوادث شده است.
وي افزود: اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري بايد هر چه سريع‌تر نسبت به عقب نشيني ديوار مدارس واقع در معابر شهرکرد اقدام لازم را انجام دهد.
عليپور دهکردي تصريح کرد: مجموعه فعالان مديريت شهري در شهرداري و شوراي اسلامي شهرکرد با اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري به خصوص در حوزه طرح‌هاي خيري و بازسازي فضاهاي آموزشي همکاري داشته است.
وي يادآور شد: انتظار مي‌رود اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري نسبت به تسريع در روند عقب نشيني مدارس مشکل ساز واقع در معابر اقدام کند.
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد اظهار داشت: اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري بايد از فرصت موجود در مديريت شهري براي سرعت بخشي به روند اجراي طرح‌هاي خود استفاده کند.
نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد نيز گفت: استفاده از حياط مدارس به عنوان پارکينگ به ويژه در بافت مرکزي شهر مي‌تواند در مديريت و روان سازي ترافيک مؤثر باشد.
فرهاد رئيسي دهکردي تاکيد کرد: نماسازي‌هاي مدارس براساس شاخص‌هاي فرهنگي مي‌تواند در ارتقاي کمي و کيفي امور فرهنگي نقش آفريني کند.
وي افزود: اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري با کمک سازمان فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري شهرکرد در راستاي افزايش آموزش حقوق شهروندي برنامه ريزي و اقدام لازم را انجام دهد.
رئيسي دهکردي تصريح کرد: براي ارتقاي کمي و کيفي فعاليت‌هاي فرهنگي، اجتماعي و آموزشي در شهرکرد کميته‌اي مشترک بين مديريت شهري و اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري تشکيل و فعال شود.
عضو شوراي اسلامي شهرکرد نيز گفت: آموزش و پرورش بايستي فرهنگ شهري را از مقاطع پايه به دانش آموزان آموزش دهد.
عليرضا توکلي تاکيد کرد: چهارمحال و بختياري علاوه بر برخورداري از سرمايه انساني بسيار غني در حوزه‌هاي مختلف اما در بخش سرمايه اجتماعي ضعيف است.
وي يادآور شد: ضعف چهارمحال و بختياري در بخش سرمايه اجتماعي مي‌تواند با افزايش آموزش‌هاي مرتبط با آموزش و پرورش در قسمت‌هاي مختلف رفع شود.
توکلي به طول ديوار مدارس در خيابان‌هاي اصلي شهرکرد اشاره و تصريح کرد: از اين ظرفيت مي‌توان براي ترميم و ساماندهي بدنه شهري با کمک آموزش و پرورش و مديريت شهري بهره گيري کرد.
وي اظهار داشت: تغيير کاربري قسمت‌هايي از برخي مدارس مي‌تواند در بهبود بدنه شهري و همچنين افزايش توان اقتصادي مدارس تأثيرگذار باشد.
معاون آموزشي اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري نيز گفت: اين اداره کل با تشکيل و فعاليت کميته مشترک با مديريت شهري در راستاي افزايش فعاليت‌هاي فرهنگي استقبال مي‌کند.
فيروز عسگري تاکيد کرد: شهرداري شهرکرد مجوز تبليغات مرتبط با فعاليت‌هاي آموزش و پرورش در بيلبوردهاي تبليغاتي سطح شهر را بدون هماهنگي با اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري صادر نکند.
وي افزود: در گذشته توجه بسيار ويژه اي به آموزش و پرورش داشته اند و فضاهاي مطلوبي را در مرکز چهارمحال و بختياري در نظر گرفته اند که اين مهم نشان دهنده نگاه خاص آنان به مقوله آموزش و پرورش بوده است.

کد خبر: 22204 نمایش: 286


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.