استاندارهاي لازم و مسائل شرعي در آرامستان جديد شهرکرد رعايت گرديده است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/02/25
با حضور کارشناس مذهبي شوراي فرهنگ عمومي، معاون امور زيربنايي و حمل و نقل شهرداري، مدير حراست، رييس سازمان آرامستان ها و مدير روابط عمومي مسائل و موارد مربوطه به آرامستان جديد شهرکرد بررسي شد.

در اين بازديد ميداني امورات مربوط به ابعاد قبور، ارتفاع حفره ها، محل غسل و تدفين اموات، سالن هاي تشييع، اقامه نماز و انتظار و مسائل شرعي آرامستان مورد بررسي قرار گرفت.
حجت الاسلام رييسي اقدامات صورت گرفته توسط مجموعه مديريت شهري را مطلوب ارزيابي کرد و گفت: استاندارهاي لازم و مسائل شرعي در آرامستان رعايت گرديده است.
همچنين مقرر گرديد به منظور فرهنگ سازي و اطلاع رساني در خصوص خدمات آرامستان، تابلوهايي در مساجد و حسينيه هاي سطح شهر نصب شود و با توجه به منحني بودن موقعيت جغرافيايي آرامستان، قبله نما براي قطعات آن نصب گردد.
ضمنا" بر استفاده از فضاهاي موجود و ساماندهي پارکينگ هاي آرامستان براي رفاه حال مراجعين نيز تأکيد شد.
افزوده مي شود، مساحت فعلي آرامستان شهرکرد 58 هکتار است که پيش‌بيني 50 سال آينده براي آن شده است و طرح توسعه آن قابل ارتقا به 100 هکتار مي باشد.
اعتبار هزينه شده در آرامستان شهرکرد تاکنون 50 ميليارد ريال بوده و اعتبار مورد نياز جهت تکميل آن 150 ميليارد ريال است.
ازجمله اقدامات صورت گرفته در اين پروژه تکميل غسالخانه با کليه امکانات و تجهيزات مورد نياز به مساحت 980 مترمربع، احداث ساختمان محل اقامه نماز و تشييع به مساحت 449 مترمربع و 10 کيلومتر جدول‌بندي است.
آماده‌سازي قبور به تعداد يک هزار و 500 حفره قبر در قطعات جهت عموم مردم، قطعه شهدا، خانواده شهدا و ايثارگران، قطعه هنرمندان و قطعه اطفال در مساحت 17 هزار و 500 مترمربع از ديگر اقدامات صورت گرفته در آرامستان شهرکرد است.
تهيه و نصب 6 عدد برج نوري و 40 عدد پايه تير برق، محوطه و زيرسازي، تامين پارکينگ و نصب دوربين‌هاي نظارتي نيز در اين طرح انجام شده است.
همچنين 4 کيلومتر انتقال و اجراي شبکه گازي شهري، 4 کيلومتر انتقال و اجراي شبکه آب شهري، 4 کيلومتر انتقال و اجراي شبکه برق شهري و 13 کيلومتر انتقال و اجراي شبکه آب فضاي سبز از ديگر مواردي هستند که در طرح آرامستان شهرکرد اجرايي گرديده است.
افزوده مي شود، جاده‌اي به طول 12 کيلومتر و با اعتباري بالغ بر 100 ميليارد ريال براي دسترسي به اين آرامستان احداث شده و در اين پروژه کاربري‌هاي مختلفي همچون پارک بازي کودکان، خدمات رفاهي، تجاري و خدماتي، مسجد و حسينيه، جايگاه سوخت، استراحتگاه کارکنان، ساختمان اداري و... پيش‌بيني شده است.
 

کد خبر: 22148 نمایش: 502


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.